Transport cegieł

Transport door to door oraz just in time

Nowoczesny transport materiałów budowlanych, w tym cegieł, umożliwia świadczenie usług, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientom. Firmy przewozowe oferują usługi door to door oraz just in time, dzięki którym ładunek trafia wprost do odbiorcy w bardzo szybkim terminie. Odpowiednia flota środków transportu umożliwia dostawę każdej ilości cegieł, zarówno do odbiorców krajowych, jak i do klientów krajów Unii Europejskiej i spoza Wspólnoty.

Transport międzynarodowy angażuje działalność przewoźników, spedytorów, agencji celnych, firm specjalistycznych, które ponoszą odpowiedzialność za prawidłowy załadunek, rozładunek, transport i podobne czynności, związane z transportem.

Wiele przedsiębiorstw transportowych oferuje usługi spedycyjne. Klient znajduje pomoc przy zawieraniu umowy transportowej, kompletowaniu potrzebnej dokumentacji czy przy ubezpieczeniu transportu. Każdy transport jest monitorowany. System telepatyczny FleetBoard zapewnia sprawne wykonanie usługi i logistyczne organizowanie trasy przejazdu. Posiadanie certyfikatów w branży TSL – Transportu, Spedycji i Logistyki – jest ważnym elementem wizerunkowym. Świadczy o wiarygodności i rzetelności firmy transportowej, której klient powierza swój ładunek i oczekuje sprawnie wykonanej realizacji zlecenia.

Powierzchnie magazynowe, z jakich mogą skorzystać klienci, dają możliwość magazynowania cegieł i dokonania odpowiedniego załadunku. Często powierzchnie magazynowe dostępne są przez całą dobę. Taka organizacja czynności magazynowych i logistycznych wpływa na sprawną obsługę transportu.

Ubezpieczenie transportu cegieł

Ubezpieczenie przewoźnika od odpowiedzialności cywilnej, pozwala na skuteczną ochronę ładunku przed kradzieżą i ewentualnym nieprawidłowościami w realizowaniu dostawy cegieł. OCP wynika z Ustawy Prawo przewozowe oraz z międzynarodowej Konwencji CMR.

Za dostawę cegieł do odbiorcy odpowiada przewoźnik, do wysokości sumy gwarancyjnej, która została wymieniona w polisie ubezpieczeniowej. Jej posiadanie jest podstawowym wymogiem, przy dochodzeniu odszkodowań za powstałe szkody.

Wykupienie szerszego ubezpieczenia CARGO chroni ładunek w czasie wszystkich wypadków drogowych oraz od zdarzeń losowych. Odszkodowanie wypłacane jest po zgłoszeniu zdarzenia i nie ma potrzeby składania żadnych dowodów. Ubezpieczenie zapewnia zwrot kosztów do wysokości sumy, na jaką ubezpieczono ładunek cegieł.

Ładunek cegieł na giełdzie

Internetowe giełdy ułatwią organizację przewozu cegieł. Ładunek może zostać dostarczony do odbiorcy krajowego lub za granicę. Nowoczesne giełdy dysponują rozwiązaniami logistycznymi, umożliwiającymi powierzenie ładunku odpowiedniej firmie transportowej. Korzystanie z giełdy internetowej zapewnia zadowolenie i poczucie bezpieczeństwa. Jej dostępność na terenie Unii Europejskiej oraz dogłębna weryfikacja klientów pozwalają na zawieranie intratnych transakcji międzynarodowych. Szybki kontakt poprzez platformę internetową i telefon komórkowy, w czasie rzeczywistym, sprzyja efektywnemu podejmowaniu zleceń. Giełda udostępnia swoje usługi przez 24 godziny na dobę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*