Montaż murków z gabionu

Wykonany ze skały mur to niezwykle efektywne rozwiązanie, ale nie każdy jest w stanie sobie na niego pozwolić. Jego konstrukcja jest wszak stosunkowo skomplikowana, zaś koszty mogą bardzo nadwyrężyć nasze finanse. Na szczęście, osoby, które zamierzają właśnie w ten sposób wytyczyć granice własnej działki, mają szansę postawić na ciekawą alternatywę. Chodzi o gabiony, które prezentują się nie mniej dobrze, a są znacznie tańsze i wykazują prostszą konstrukcję.

Gabiony – czym są?

Gabiony to wykonane z prętów klatki, do których nasypywany jest kruszony kamień. Kiedyś służyły jako konstrukcje chroniące przez osuwaniem się stoków lub w hydrotechnice. Z czasem doceniono także cechujący je niezwykły wygląd, dzięki któremu ściągnięto je do parków i na prywatne działki.

Wszechstronność gabionów

Ogromną zaletą gabionów okazuje się ich wszechstronność. Z łatwością wkomponujemy je w wystrój każdego miejsca – wypełniające je skały można dobrać mając na względzie to, jak wygląda otoczenie. W połączeniu z niewielkimi cenami ich wytworzenia, sprawia to, iż gabiony często wybierają posiadacze domów wolno stojących.

Gabiony – wytrzymałe płoty

Prosta budowa gabionów sprawia, że są bardzo odporne na uszkodzenia. Można używać ich nawet w najtrudniejszych warunkach – przez lata służyły przecież do zagwarantowania bezpieczeństwa mieszkańcom obszarów zlokalizowanych pod skarpami. Nie potrzebują czasochłonnej konserwacji, a więc doskonale sprawdzą się na działce.