Pielęgnacja drzew a może wycinka?

Tereny zadrzewione w miastach potrzebują szczególnej dbałości – drzewa trzeba co jakiś czas przycinać, a te, które stanowią zagrożenie, usuwać. Kiedy konieczne jest frezowanie pni i kogo najlepiej wynająć do takiej pracy? W jaki sposób pielęgnuje się drzewa w miastach? Zachęcamy do zapoznania się z naszym mini-przewodnikiem.

Pielęgnacja drzew – korzyści związane z przycinaniem konarów

Cięcia standardowe, rozdrabnianie gałęzi, instalowanie wiązań elastycznych – wszystkie te zabiegi pomagają przywrócić parkom estetyczny wygląd i zarazem chronić spacerowiczów przed uszkodzonymi gałęziami. Częste przycinanie drzew w okresie ich wzrostu zapewnia wiele korzyści – korona jest ładniej uformowana, a drzewo lepiej owocuje. O starsze nasadzenia także trzeba dbać – połamane gałęzie należy cyklicznie usuwać, a wówczas drzewa będą zachwycały piękną koroną. Wycinka jest niezbędna w przypadku, gdy korony drzewa utrudniają widoczność. Pomoc specjalistycznej firmy jest niezastąpiona także po wichurach, kiedy połamane drzewa zagrażają bezpieczeństwu na drodze.

Pielęgnacja drzew – uproszczone procedury

Polskie prawo często jest nowelizowane. Wiele formalności zostało uproszczonych, jednak sama pielęgnacja terenów zielonych jest procesem skomplikowanym. Nierzadko wycinka drzew wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu, ale jest on niezbędny także do ujednolicenia terenu. Wówczas warto skierować się do specjalistycznej firmy, która dysponuje doświadczoną kadrą. Jednym z najważniejszych zabiegów jest frezowanie pni, które wykonuje się już po wycięciu drzewa. Specjalne maszyny rozdrabniają pozostałości po pniu. Zrębki drzew można później zagospodarować na przykład jako surowiec energetyczny.