Podłoża ogrodnicze – mieszanki i substraty dachowe

Prace w ogrodzie wymagają stosowania odpowiednich mieszanek, które pozwolą wyhodować wspaniałą roślinność. Jakie podłoża ogrodnicze są najpopularniejsze? Czy zielone dachy są nadal modne?

Podłoża ogrodnicze – najbardziej popularne mieszanki

Użycie odpowiedniego podłoża ogrodniczego pozwoli wyhodować bujną roślinność, dlatego niezwykle istotny jest wybór najlepszych produktów. Chcesz, żeby na Twoim dachu pojawiła się bujna roślinność, której nie zniszczą negatywne czynniki atmosferyczne? W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów podłoży ogrodniczych, które gwarantują znakomite rezultaty. Niektóre gatunki roślin potrzebują szczególnych warunków – wówczas zalecane jest mieszanie rozmaitych rodzajów ziemi. Produkty dostępne na rynku tworzą np. materiały sztuczne, kora, ziemia darniowa, perlit. Ziemie odróżniają się od siebie odczynem PH, właściwościami fizycznymi i zawartością próchnicy.

Podłoża ogrodnicze – jakie substraty na spadzisty dach?

Marzy Ci się ogród na dachu? Takie rozwiązanie jest obecnie niezwykle modne i pozwala rozkoszować się zielenią w środku aglomeracji. Jeśli chcesz cieszyć się piękną roślinnością, musisz wykorzystać specjalistyczny substrat. W sprzedaży znajdziesz podłoże intensywne i ekstensywne. Pierwszy gatunek podłoża stosuje się np. w przypadku trawników. Na dachu intensywnym można uprawiać także drzewa. Wymaga on szczególnej dbałości i nie może być zastosowany na mocno skośnych dachach. Duże obciążenie dachu jest kolejną przeszkodą do jego zastosowania. W przeciwieństwie do niego, substraty ekstensywne są stworzone do hodowania mniej wymagających roślin, takich jak rozchodniki, trawy ozdobne i macierzanki. Chcesz uprawiać rośliny odporne na wiatr, które nie wymagają szczególnej pielęgnacji? Zainwestuj w substraty ekstensywne. Możesz je zastosować nawet na bardzo spadzistych dachach.