Trawa z rolki

Prawdopodobnie każdy, kto ma własny dom bezpośrednio po wykończeniu go zaczyna myśleć o założeniu ogrodu. Obowiązkowym elementem każdego podwórka jest trawnik. Da się go założyć wieloma sposobami, przykładem jest siew. Trawniki z siewów są bardzo popularne i powszechne.

Kiedy zakładać trawniki z siewów?

Tworząc trawniki z siewów, trzeba pamiętać o optymalnym czasie wysiewu nasion. Miesiąc i pora roku mają duże znaczenie dla rezultatu. Najlepszym okresem na siew jest maj lub przełom sierpnia i września. Od tego, jaki typ trawnika chcemy założyć zależy gatunek nasion, jakie wybierzemy. Siać należy w spokojny i niekoniecznie pogodny dzień, starając się przysypywać nasiona kilkucentymetrową warstwą gleby. Ważne jest również wałowanie ziemi, co pozwoli nasionom efektywniej czerpać wodę z podłoża. Trawniki z siewów potrzebują odpowiedniej pielęgnacji tuż po siewie. Pomyłki i uchybienia często skutkują nieoczekiwanym fatalnym efektem.

Czy opłaca się zakładać trawniki z siewów?

Często klienci firm ogrodniczych wahają się, czy zakładanie trawników z siewów to dobry pomysł. Metoda siewu jest pracochłonna i wymaga czasu. Czy efekty są tego warte? Zdecydowanie tak! Trawnik założony tą metodą rośnie wolniej, ale za to w przeciwieństwie do innych rodzajów trawników może być w zupełności dopasowany do potrzeb klienta. Można stworzyć go samemu, dobierając różne typy trawy do konkretnych przestrzeni. Ponadto zakładanie trawników z siewów jest bardzo tanie i ekonomiczne.