Zakładanie i utrzymanie trawników – powierz to specjalistom

Równo przystrzyżony trawnik upiększa posesję i wygląda estetycznie. Współcześnie można skorzystać z usług podmiotów, które profesjonalnie zajmują się zakładaniem trawników. Komu dedykowana jest ich oferta i jakie usługi świadczą?

Zakładanie i utrzymanie trawników – jakie rodzaje roślin najczęściej się wykorzystuje?

Usługi związane z pielęgnowaniem terenów zielonych zyskują na popularności. Korzystają z nich m. in. zarządy dróg i zieleni, firmy prywatne, zespoły zamków czy gminy, które posiadają duże powierzchnie posesji. Do ozdobienia trawnika stosuje się wiele gatunków traw, do których zaliczyć można kostrzewę czerwoną kępową, mietlicę psią czy Poa trivialis. Ogromną popularnością cieszy się także trawa z darni, która pozwala na błyskawiczne urządzenie estetycznej przestrzeni. Co wybrać – trawniki siane czy z rolki? Wszystko uzależnione jest od oczekiwanych efektów, specyfiki posesji oraz wielkości działki. Gatunki z darni sprawdzają się nawet w przypadku terenu ze znacznym spadkiem.

Zakładanie i utrzymanie trawników – nowoczesne maszyny

Firmy zajmujące się dbaniem o obszary zielone wykorzystują nowoczesne narzędzia, które pomagają przeprowadzić wszystkie prace. Zaliczamy do nich np. wozidła, kosiarki samojezdne, siewniki oraz wiele innych funkcjonalnych maszyn. Dzięki nim prace takie jak koszenie trawników odbywają się zdecydowanie sprawniej. Niezwykle ważne jest również nawadnianie trawnika, które coraz częściej odbywa się przy pomocy nowoczesnych systemów zraszających. Przedsiębiorstwa zajmujące się pielęgnowaniem terenów zielonych dbają także o regenerację trawnika, który stracił swój dawny wygląd wskutek przyczyn zewnętrznych, takich jak mróz lub uszkodzenia mechaniczne. Dzięki profesjonalnym zabiegom, do których zaliczamy można wertykulację, odchwaszczenie czy dosiewanie, trawnik znowu wygląda pięknie.