Oprawa oświetlenia ewakuacyjnego

Jeśli chcesz, aby Twoje biuro, sala reprezentacyjna, czy hala przemysłowa były zgodne z wymogami BHP, to zaopatrz się w oprawy oświetlenia dróg ewakuacyjnych. Istnieją na rynku produkty o różnej mocy i bogatym przekroju wzorców. Dzięki oprawom awaryjnym, tabliczka z postacią na zielonym tle będzie jednoznacznie pokazywała wszystkim wyjście ewakuacyjne. Fachowe oprawy oświetlenia awaryjnego mogą uratować wiele ludzi – z tego powodu nie warto żałować pieniędzy w czasie tego typu zakupów.

Sens stosowania opraw oświetlenia ewakuacyjnego

Z oświetlenia ewakuacyjnego korzysta się podczas utraty zasilania opraw do oświetlenia podstawowego. Oprawy awaryjne muszą być podłączone do źródła niezależnego od źródła zasilania oświetlenia podstawowego. Wszystko po to, aby w w sytuacji kryzysowej umożliwić ludziom bezpieczne i szybkie wyjście z budynku.

Warianty opraw oświetlenia ewakuacyjnego

Wyżej wymienione oprawy można dostać w wersjach jedno- i dwustronnych. Poza tym możemy wybrać modele podłączone do zasilania głównego albo posiadające wewnętrzną baterię. W branży istnieją też oprawy oświetlenia ewakuacyjnego, które umożliwiają kontrolę rozsyłu światła.