Praktyczne tabliczki informacyjne

Tabliczki informacyjne znajdziesz na https://www.poniedzialek.pl/

Tabliczki informacyjne są wymagane przez przepisy dotyczące BHP. Z reguły możemy ich nawet nie zauważać, jednak powodują one, że przestrzeń jest zorganizowana, a obiekty biurowe są bezpieczniejsze. Sprawdźmy zatem w jakich miejscach możemy spotkać tabliczki informacyjne oraz jakie spełniają role.

Tabliczki informacyjne – zlokalizowane przy wejściu do biura

Najczęściej występujące tabliczki informacyjne to szczególnie te, które usytuowano na obiektach biurowych, takich jak wieżowce, biurowce, szkoły, biura. Przyczyniają się do tego, że błyskawicznie dotrzemy na miejsce. Należy jednak nadmienić, że tabliczki informacyjne nie są umieszczone wyłącznie na murach budynków, ponieważ bardzo często możemy je również spotkać wewnątrz. To ogromny zbiór oznaczeń, które zazwyczaj mają funkcję ochronną, ale również czysto komunikacyjną. Takie tabliczki ułatwiają znalezienie odpowiedniego pokoju lub pracownika w wielkich wieżowcach – w budynkach samorządów w hallu wiszą tabliczki z numerami departamentów. Szukasz wójta czy wydziału finansowego? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to błyskawicznie. Tak samo istotne są tabliczki informacyjne z nazwiskami pracowników, które zlokalizowane są przy drzwiach. Nie zapominajmy, że tabliczki te mogą mieć wymienną treść.

Tabliczki informacyjne – aspekt bezpieczeństwa

Tabliczki informacyjne są wszakże wymagane przez odpowiednie przepisy, nie zapominajmy więc o aspekcie bezpieczeństwa. Pokazują drzwi ewakuacyjne, wyznaczają tzw. palarnie, mówią o kluczowych telefonach alarmowych. Istnieje powszechny obowiązek używania tabliczek informacyjnych, istnieją także specjaliści ds. BHP, którzy są odpowiedzialni za ich montowanie. Tabliczki informacyjne produkowane są z trwałych materiałów (takich jak aluminium), niektóre rodzaje posiadają właściwości fluorescencyjne i można je szybko zamontować.

Nasze dane:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]