Architekt pomoże ci zrealizować marzenia

architekt »

Budowa domu to na pewno najistotniejsza inwestycja dla wszystkich z nas. Powinniśmy więc starannie to zaplanować i skorzystać przy tym z usług specjalistów. Największy wpływ na to, jakie skutki przyniosą podejmowane przez nas wysiłki, ma z pewnością projekt domu. Możemy wprawdzie wybrać gotowy projekt, ale chcąc zyskać gwarancję, że dom będzie taki jak chcieliśmy, warto skorzystać z porad architekta. Ze względu na to, iż wielu z nas nie wie, czym naprawdę się para, powinniśmy powiedzieć o tym kilka zdań.

O co poprosi architekt?

To, czy realizacja zaspokoi konkretne potrzeby, jest zależne zwłaszcza od skutków spotkania z architektem. Zwracając się do architekta musimy przemyśleć, jakich zalet oczekujemy po budowanym domu i umieć przekazać mu to. Należy również zapoznać się z najważniejszymi ustawami na temat budowy domu – dzięki temu bez problemu się dogadamy z architektem. Nie powinniśmy oczywiście się denerwować, ponieważ w przypadku wątpliwości możemy poprosić go o pomoc.

Architekt opracuje projekt wykonawczy i budowlany

Najpierw architekt opracuje projekt budowlany. To ów projekt będzie rozpatrzony przez urzędy przed wydaniem pozwolenia na rozpoczęcie inwestycji. Muszą znaleźć się w nim rozwiązania, na jakich będzie oparta nasza inwestycja. Projekt wykonawczy wykorzystamy natomiast do znalezienia firmy budowlanej i okaże się niezbędny do odbioru budowy. Treść tych projektów określają właściwe przepisy.

Nasze dane:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]