Basen w ogrodzie – już nie tylko dmuchany

W skwarne popołudnia często nie mamy możliwości na to, aby wyruszyć nad wodę – a wszak pływanie może dać ulgę od upału. Trafionym pomysłem czasem okazuje się wyjście na publiczny basen, ale nie wszyscy się na to decydują. Właściciele domów wolnostojących lub działek pracowniczych mogą wybudować własny basen. To rozwiązanie posiada sporo dobrych stron: możemy kąpać się w dowolnej chwili, nie marnujemy czasu na dotarcie, a co najważniejsze – nie wydajemy pieniędzy. O jakich rzeczach więc należy wiedzieć budując baseny ogrodowe? Co osiągniemy?

Atuty basenów ogrodowych

W basenie ogrodowym możemy nie tylko odpocząć po długim, skwarnym popołudniu, lecz również zadbać o swoją formę – tym bardziej, że pływanie ma mnóstwo dobrych stron. Świetnie rzutuje na kondycję i kształtuje sylwetkę, a jednocześnie nie powoduje nacisku na kręgosłup, co najbardziej ważne okaże się dla ludzi zmagających się z nadprogramowymi kilogramami oraz chorobami reumatycznymi. Te plusy basenów ogrodowych będą dostępne dla nas oczywiście jedynie wówczas, gdy odpowiednio o niego zadbamy. Należy stosować specjalistyczne środki, które oczyszczą wodę, unormują jej kwasowość oraz skupią najmniejsze zabrudzenie.

Niecki do basenów ogrodowych

Budowa basenu okaże się znacznie łatwiejsza, jeśli zastosujemy w tym celu odpowiednie niecki. Oferuje je na przykład firma Compass Ceramic Pools, której baseny ogrodowe wyprodukowane są z niezbyt ciężkiego karbonu, uzbrojonego ceramicznym środkiem. Baseny te sprzedawane są w różnych wersjach, przez co każdy wyszuka basen spełniający jego oczekiwania.