Bezpieczny podnośnik terenowy

Serwisanci rzadko do prac u góry wykorzystują drabiny. Jak nietrudno zauważyć, powodem jest chybotliwość drabiny, która przez nawet nieznaczne wstrząsy może się przechylić. Ze względu na ochronę pracujących na niej osób chętniej stosuje się podnośniki. Maszyny tego rodzaju zdadzą egzamin wszędzie – w halach lub na gładkiej nawierzchni może to być normalny model, w trudnych sytuacjach najlepszy okaże się natomiast podnośnik terenowy. Kiedy stosuje się podnośniki? Jak znaleźć właściwy model?

Wynajem podnośnika terenowego – czemu się opłaca?

Jak przed chwilą zauważyliśmy, w normalnych sytuacjach specjalistyczny podnośnik nie będzie konieczny. W wielu sytuacjach zwykły podnośnik okaże się jednak nieodpowiedni – na przykład w czasie prac na obszarze pofałdowanym oraz na błotnistych drogach. Dobrze wówczas zdecydować się na wynajem podnośnika terenowego, który zagwarantuje nam bezpieczeństwo bez względu na nierówności. Takie podnośniki cechują się specjalnie skonstruowanym koszem oraz większym wysięgiem i udźwigiem.

Podnośnik terenowy – kiedy wybrać?

Ze względu na dużą stabilność podnośnik terenowy znajduje najróżniejsze zastosowania. Oprócz prac przy liniach telekomunikacyjnych czy energetycznych, wykorzystuje się go na przykład do wieszania bannerów. Podnośniki terenowe są też stosowane do przycinania dużych drzew, czyszczenia szyb w wieżowcach oraz serwisu dachów. Należy poza tym wspomnieć, iż przenośniki terenowe są często stosowane przez filmowców i fotografów.