Bruk klinkierowy

Jest dość niedrogi, a jednak z powodzeniem jest w stanie zastąpić drogą nawierzchnię. Bruk klinkierowy jest bowiem wytrzymałyi doskonale wygląda – także po latach. Nic więc zaskakującego, że coraz częściej układa się go na krajowych drogach, placach lub w ogrodach. Jakie ma silne strony? Z jakich powodów powinniśmy się na niego zdecydować?

Bruk klinkierowy – odporniejszy od betonu

Badania udowadniają, że bruk klinkierowy jest 400% bardziej wytrzymały niż wykorzystywany powszechne beton. Z powodzeniem wytrzymuje nawet ogromne obciążenia, może więc być używany na podjazdach, rampach rozładunkowych lub ulicach dojazdowych.

Bruk klinkierowy – dostępny w wielu odcieniach

Bruk klinkierowy na pewno spodoba się wszystkim, którym nie są obojętne sprawy estetyczne. Zwykle dostępny jest w tonacji, ale dzięki użyciu innych rodzajów samoistnie zabarwionej gliny, jest w stanie osiągać także zupełnie inne kolory.

Przykłady użycia bruku klinkierowego

Bruk klinkierowy może być układany na rozmaite sposoby. Do wyboru jest w jego przypadku nawet 5 kombinacji – a więc prawie każda ze ścian poszczególnych kostek. Powoduje to, iż jego zastosowanie nie ogranicza się do poziomych powierzchni – możemy stosować go również do dekoracji elewacji.

Bruk klinkierowy wytrzyma dziesięciolecia

Ten materiał okazuje się naprawdę wytrzymały na pęknięcia – bez trudu posłuży nam aż kilka dekad. Zawsze zachowuje pierwotną barwę, a charakterystyczna faktura powoduje, że posiada dużą antypoślizgowość.