Budowa basenów kąpielowych nie taka trudna

Coraz większa liczba Polaków decyduje się na odrobinę luksusu we własnym ogrodzie – chociaż posiadanie basenów kąpielowych to nad Wisłą wciąż zjawisko nowe. Jeśli chcemy zagwarantować sobie przyjemną ochłodę podczas wakacji sprawdźmy, w jaki sposób budowane są baseny i jakie urządzenia są w tym procesie niezbędne.

Budowa basenów kąpielowych – krok po kroku

Właściwy projekt zapewnia świetne rezultaty. W pierwszej kolejności należy zastanowić się nad wielkością i zarysem obiektu, mając na uwadze powierzchnię naszej działki, a także pozostałe istotne okoliczności. W dalszej części prac możemy zająć się wykopania otworu na basen. Przy pomocy piasku umacniamy grunt basenu. Korzystając z form basenowych można wyraźnie ułatwić wszystkie etapy. Wiodący sprzedawca basenów na terenie Europy to np. firma Compass Ceramic Pools. Po wpasowaniu niecki, obsypujemy ścianki basenu połączeniem cementu i piasku i stopniowo wlewamy wodę. Gotowe niecki idealnie spełniają swoją rolę – są estetyczne i stabilne, ponieważ są wykonane z solidnych komponentów (m. in. tworzywo szklane i rdzeń ceramiczny).

Budowa basenów kąpielowych – lampy, specjalne siatki

Budując basen nie zapominajmy jednak o ważnych detalach, które utrzymują odpowiedni poziom klarowności wody, takich jak filtr piaskowy. Baseny muszą być poddawane dokładnej konserwacji. Zainwestujmy w kompleksowe zadaszenie basenu – z uwagi na elementy związane z bezpieczeństwem. Potrzebne są również elementy dodatkowe – stylowe drabinki czy posadzka z drewnianych desek, ponieważ to dzięki nim basen będzie prezentował się cudownie.