Budowa domów góralskich inspirowanych Podhalem

Budowa domów góralskich - skieruj się tu po więcej szczegółów o tej usłudze

Tradycyjne domy góralskie urzekają niezwykłym designem, co sprawia, że coraz większa liczba osób decyduje się na postawienie domu z bali. W jakich rejonach najczęściej występują i jakie są ich zalety?

Budowa domów góralskich – zrobione z bali drewnianych

Klimatyczne domy góralskie prezentują się wyjątkowo pięknie, utrzymane są w tzw. stylu podhalańskim. Są skonstruowane z drewna i charakteryzują się skośnymi dachami oraz mnogością góralskich zdobień, posiadają też zadaszenia kryte gontem. Stanowią wyjątkowe dopełnienie tatrzańskiego krajobrazu, dlatego występują zazwyczaj w rejonach górskich. W związku z tym, że inwestorzy chcą obniżyć koszty związane z budową tradycyjnego domu, nic nie stoi więc na przeszkodzie, żeby wybudować taki budynek w zupełnie innej części naszego kraju. Budowa domów góralskich przebiega o wiele sprawniej i jest tańsza niż w przypadku tradycyjnych budynków. Stawiane są one z prefabrykatów, a nowoczesna technika sprawia, że roboty można kontynuować również w zimie, ponieważ omijamy tzw. „mokre etapy” prac. Przedsiębiorstwa zajmujące się ich budową podkreślają, że dom jest gotowy w ciągu kilku miesięcy.

Budowa domów góralskich – znakomite zabezpieczenie przed chłodem

Nowatorskie domy góralskie mogą służyć jako budynki na wakacje, ale też mieć przeznaczenie całoroczne. Stosowana technologia pozwala uzyskać wewnątrz znakomity wskaźnik izolacji termicznej, dachy zabezpieczone są blachodachówką, a ściany ocieplane. Podmioty zajmujące się stawianiem takich domków specjalnie przygotowują wszystkie komponenty, żeby chronić środek przed zimnem. Następnym atutem konstrukcji tego typu jest możliwość zmiany położenia pomieszczeń. Podejmując decyzję o inwestycji w klimatyczne domki góralskie, wybierajmy tylko sprawdzone przedsiębiorstwa, które potrafią połączyć tradycję z nowoczesnością.

Nasze dane:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]