Całoroczne domy góralskie – dobre strony

Zamów domy góralskie na http://domygoralskie.com/realizacje.html

Domy góralskie są piękne oraz funkcjonalne. Podobne do historycznej sztuki Tatr zachwycają stromymi, krytymi gontem dachami i drewnianymi ścianami. Dla większości kupujących ważne okazuje się również to, że tradycyjne domy góralskie są bezpieczne dla środowiska – drewno jest wszak surowcem naturalnym. Nic powinno więc zaskakiwać, że wznoszone są nie tylko w Tatrach – spotkać je możemy niemal w całej Polsce, bo świetnie wpisują się w pozamiejskie krajobrazy. Nierzadko usłyszeć możemy komentarze mówiące o tym, iż sprawdzają się one wyłącznie cieplejszymi porami roku. Czy więc są one prawdziwe? Oczywiście nie – całoroczne domy góralskie wznosi się wszak coraz częściej.

Jak mieszkają właściciele całorocznych domów góralskich?

Inspirowane historycznymi chatami z Tatr oraz architekturą Stanisława Witkiewicza, całoroczne domy góralskie zazwyczaj wznoszone są niemal w całości z drewna. Bale łączone są tradycyjnymi metodami, dzięki czemu w środku domu jest idealna temperatura. Nierzadko obserwuje się także kamienne podmurówki, zabezpieczające dom przed wodą oraz chłodem przedostającymi się od ziemi. Typową cechą całorocznych domów góralskich okazuje się także stromy dach pokryty gontem, który chroni je przed zniszczeniem w przypadku częstych w tym regionie śnieżyc.

Całoroczne domy góralskie – której firmie powierzyć?

Wybierając wzniesienie całorocznego domu góralskiego warto wiedzieć, iż już od początku dobrze pracować ze sprawdzonymi specjalistami. Najlepiej postąpimy stawiając na ekipę, w której strukturach współpracują projektanci specjalizujący się w tworzeniu domów góralskich oraz cieśle. Ważne jest również to, by historyczna stylistyka komponowała się z nowoczesnymi pomysłami budowlanymi – to w okresie zimowym zagwarantuje lokatorom całorocznych domów góralskich wygodę w identycznym stopniu, co w pozostałych typach budynków.

Nasze dane:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]