Cegły klinkierowe ręcznie formowane

Cegła to jeden z najlepszych materiałów w budownictwie. O jej zaletach niektórzy potrafią mówić bardzo długo – jest dość mało kosztowna, nadzwyczaj wytrzymała oraz gwarantuje dobrą izolację pomieszczeń. Sporo aktualnie robionych cegieł jest wyrabianych przez maszyny. Dużo obniża to ich cenę, lecz powoduje także, iż wszystkie produkty prezentują się bardzo podobnie. To z kolei nie zawsze przypada do gustu entuzjastom oryginalnych pomysłów – nie powinno zatem dziwić, iż ostatnimi laty rośnie popularność cegieł ręcznie formowanych.

Cegła ręcznie formowana doskonale się prezentuje

Przyczyną, dla której cegła ręcznie formowana jest coraz częściej wybierana jest przede wszystkim wygląd. Przez to, że każda sztuka jest dziełem człowieka, wszystkie prezentują się całkowicie inaczej, co docenią osoby, którym na sercu leży oryginalność. Cegły ręcznie formowane są zazwyczaj wytwarzane z gliny lessowej, którą wyróżnia ładniejszy odcień niż cegły z gliny iłowej – od czerwieni aż po ciemną żółć.

Pozostałe zalety cegły ręcznie formowanej

Cegła ręcznie formowana okazuje się poza tym bardzo długowieczna – jeśli o to chodzi, plasuje się lepiej niż przemysłowo wyrabiane produkty z dolnej półki. Wydajniej również izoluje pomieszczenia w mieszkaniu, gwarantując komfort termiczny o każdej porze roku. Cegła ręcznie formowana to również doskonałe wyjście wszędzie tam, gdzie dokucza nam wysoka wilgotność – jest to materiał nadzwyczaj chłonny, zatem może pobrać nawet jedną dziesiątą wilgoci z wnętrza. W ostatnim zdaniu warto napisać, że cegła ręcznie formowana nie jest znacznie droższa od produktów wytwarzanych przemysłowo.