Ceramiczna dachówka

Dachówka ceramiczna jest rodzajem pokrycia dachowego cenionego i uznawanego od wielu lat. Łączy w sobie zarówno cechy estetyczne, jak i pragmatyczne. Jest niezwykle mocnym i wytrzymałym materiałem, do tego wspaniale się prezentuje zarówno na budynkach klasycznych, jak i tych bardziej nowoczesnych.

Dachówka ceramiczna – ma więcej rodzajów, niż myślałeś!

Dachówki ceramiczne to najbardziej powszechny materiał służący do krycia dachów budynków. Szczególnie popularne są w tym przypadku dachówki “zakładkowe”, ułatwiające dopasowanie elementów podczas układania. Korzystanie z “esówek”, “mnichów-mniszek” lub “karpiówek” jest także świetnym pomysłem. Są to inaczej sprofilowane ceramiczne dachówki, cenione m.in. przy renowacji dachów zabytkowych budowli oraz krycia skomplikowanych konstrukcji.

Z jakich powodów warto korzystać z dachówki ceramicznej?

Wymienić można szereg powodów, które sprawiają, że dachówka ceramiczna jest najlepszym wyborem dla krycia dachów. Jest to materiał bardzo prosty i niedrogi, okazuje się nieskomplikowana w montażu i wyjątkowo uniwersalna. Cechuje się dużą wytrzymałością i odpornością na warunki pogodowe. Co więcej, zapewnia izolację akustyczną, a na skutek ciężaru dach jest mniej wrażliwy na działanie wiatru. Jest to prawie tak samo ważny aspekt, jak ogromny wybór kształtów i kolorów, w jakich występuje dachówka.