Co brać pod uwagę podczas budowy domów drewnianych?

Wiele osób marzy o posiadaniu własnego domu. Wielu z nich udaje się przekuć w czyn to pragnienie. Jeszcze jakiś czas temu w naszym krajobrazie dominowały domy mające kształt popularnego pudełka. Nie zachwycały one ani urodą, ani funkcjonalnością. Charakteryzowały się także wielkimi stratami energii. Dzisiaj wygląda to całkiem inaczej. Wyjątkowo chętnie stawiamy na domy drewniane stanowiące połączenie znanego od lat stylu podhalańskiego z innowacyjnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak rewelacyjnie połączyć tradycję oraz nowoczesność?

Domy budowane z drewna to dzisiaj najlepszy przykład na to, jak efektywnie można łączyć klasyczny styl podhalański z nowoczesnymi rozwiązaniami, które zapewniają nam wygodę. Styl góralski – bo tak często określa się także styl podhalański – to kwintesencja doskonałego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, spadzisty dach , który pokryto gontem, balkon lub weranda – to typowe cechy domu wybudowanego właśnie w stylu podhalańskim. By jednak tego rodzaju dom był nowoczesny, architekci stosują dzisiaj liczne przeszklenia, chętnie wykorzystują także innego rodzaju nowatorskie materiały. Tego rodzaju dom może być również energooszczędny. W tym celu architekci stosują dość zwartą bryłę domu, zalecają dobór odpowiednich okien oraz właściwe ocieplenie. Domy drewniane wybudowane w stylu podhalańskim połączonym ze stylem nowoczesnym napotyka się często w w jednej części Polski. Jest to oczywiście Małopolska, na terenie której położone jest malownicze Podhale.

Budowa domów drewnianych –powierz projekt architektowi z doświadczeniem

Wykonanie wysokiej jakości projektu domu drewnianego, który będzie połączeniem stylu podhalańskiego z elementami nowoczesnymi naprawdę nie jest proste. Z tego powodu najrozsądniej jest powierzyć to zadanie specjalistom. Tak samo jest już na etapie budowy domu. Tylko wtedy będzie można być pewnym, że dom będzie prezentował się świetnie, a jednocześnie będzie trwały i komfortowy w użytkowaniu.

Nasze dane:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]