Co warto wiedzieć o wypożyczeniu zwyżki?

Zadania wysokościowe są związane z dużym ryzykiem. Można je zmniejszyć, zamiast drabiny stosując odpowiednie rozwiązania, czyli między innymi podnośniki i zwyżki. Dzięki zabudowanemu barierkami koszowi, przebywającemu na wysokości człowiekowi nie zagraża wypadek, a budowa zwyżek umożliwia wygodne wykonanie zadania. Właśnie dlatego w pracach na wysokości niechętnie stosuje się normalne drabiny, niemal w każdym przypadku zastępując je zwyżką. Jak więc wybrać przedsiębiorstwo, które nam ją udostępni? Na co zwrócić wtedy uwagę?

Zwyżka – od kogo wynająć?

Przed wyborem takiej firmy najlepiej sprawdzić, jakie ma zwyżki. Chcąc zyskać gwarancję, iż przy realizacji pracy nie spotkają nas trudności, wybierajmy wyłącznie przedsiębiorstwa dysponujące całkowicie sprawnym sprzętem wysokiej klasy. Nie często zdarza się też, że samodzielnie wykonujemy konkretne zlecenie, zatem dobrze postąpimy dowiadując się, czy obsługa zwyżki posiada właściwe uprawnienia – zwłaszcza do prac wysokościowych lub przy sieciach elektrycznych.

Zastosowania zwyżki

Zwyżka jest najczęściej wykorzystywana do prac przy sieciach wysokiego napięcia czy telefonicznych. Poza tym chętnie używa się jej przy rozwieszaniu bannerów oraz pracach na dachu albo czyszczeniu okien w wysokich wieżowcach. Zwyżka jest też podstawowym sprzętem przy ścinaniu wysokich drzew i ściąganiu nawisów śnieżnych z domów. Z uwagi na to, że pozwala na obserwację dużej powierzchni, zwyżkę stosują również filmowcy.