Czym cechuje się nowoczesny asfalt?

Asfalt jest zaliczany do materiałów najchętniej wykorzystywanych przez inżynierów drogowych. Nie ma w tym jednak nic zaskakującego – ma mnóstwo plusów, które odróżniają go wśród pozostałych materiałów. Odpowiednio położony jest naprawdę gładki, a to korzystnie rzutuje na komfort jeżdżenia po wykonanych z niego drogach. Należy napomknąć również o jego niezawodności – nowoczesny asfalt wytrzyma chłody, upały, deszcze czy wzmożony ruch. Innowacyjne rozwiązania asfaltowe nie przysparzają trudności przy aplikacji, a większość z nich nie wymaga też podgrzania.

Safegrip – innowacyjny asfalt

Współczesne masy bitumiczne są zarówno górną warstwą ulic, ale też oddzielają podkłady od wody i pozostałych niebezpiecznych warunków. Wśród nich jest asfalt Safegrip, który chroni dolne warstwy drogi przed erozją i zapewnia bezpieczeństwo we wszystkich warunkach. Asfalt ten używany jest nie tylko na jezdniach – zdaje egzamin również na wszelkiego rodzaju wiaduktach, ścieżkach dla rowerów i dla pieszych. Co istotne, można stosować go również na podjazdach, osiągających nawet do czterdziestu pięciu procent stromizny.

Dylatacje – wybierz odpowiedni asfalt

Na mostach lub parkingach powinniśmy pamiętać o szczelinach dylatacyjnych, które zamortyzują wstrząsy i przez to zagwarantują ochronę znajdujących się na nich osób. Aby jednak odizolować niższe warstwy drogi, należy stosować na nich odpowiedni asfalt. Wśród takich powierzchni na uwagę zasługuje na przykład technika Rubi-Joint – znakomicie pochłania wibracje w poziomie oraz w pionie.