Daszki na ogrodzenia

Słupki są uznawane za najważniejsze z części ogrodzenia. To od ich właściwości zależy wytrzymałość całej konstrukcji, gdyż w razie zepsucia się jednego ze słupków, całe ogrodzenie może stracić stabilność, a niekiedy również upaść. Jest jednak mnóstwo czynników, które mogą zmniejszyć ich stabilność – zwłaszcza wilgoć, która potrafi przedostać się do ich wnętrza przez nieosłonięty wierzch. W jaki sposób temu zapobiec? Wyjście nie będzie trudne – wystarczy tylko stosować daszki ogrodzeniowe.

Daszki ogrodzeniowe – jak są wytwarzane?

Daszki ogrodzeniowe wytwarza się zwykle z surowców, z których wykonano sam słupek. Najczęściej spotykane ich typy to daszki ceramiczne oraz cementowe, ale spotyka się również wyroby z tworzyw. Ich ceny zależne są zwłaszcza od surowca – za daszki komponentowe zapłacimy około dziesięciu złotych, natomiast te wyprodukowane z klinkieru potrafią być aż trzy razy bardziej kosztowne. Niezależnie od tego, wszystkie z nich doskonale pełnią swoją rolę – zabezpieczają konstrukcję przed wodą, a także są ich piękną ozdobą.

W jaki sposób założyć daszki ogrodzeniowe?

Daszki ogrodzeniowe są zwykle montowane za pomocą śrub oraz nitów. By połączyć je ze słupkiem, wytwórcy robią w nich odpowiednie otwory – nie trzeba zatem wiercić ich samemu, co zapobiega możliwym zniszczeniom. Niektóre daszki ogrodzeniowe powinniśmy też pokryć lakierem – zwiększy to ich wytrzymałość oraz sprawi, że będą korzystniej się prezentowały, co w płocie bywa wszak najistotniejszym aspektem.