Do czego wykorzystywana jest sklejka szalunkowa?

Skieruj się tu, aby kupić sklejkę szalunkową

Sklejka szalunkowa bardzo dobrze spisuje się na placach budowy. Jest rewelacyjnym substytutem drewna, które nie sprawdza się w każdych warunkach klimatycznych, jak również niepotrzebne podnosi koszty. Zweryfikujmy z czego jest ona wykonana i co przesądza o jej uniwersalnym wykorzystaniu.

Sklejka szalunkowa – wytrzymała na uderzenia mechaniczne oraz ekstremalną temperaturę

Sklejka szalunkowa pozyskiwana jest z różnych odmian drzewa, ma wiele tzw. fornirów, cechuje się doskonałą wodoszczelnością. Do jej wytwarzania z reguły stosuje się sosnę, dąb oraz drzewa importowane, np. fumę. Jest wyjątkowo giętka, a jej cechy zostały wzmocnione dzięki zastosowaniu specjalistycznych filmów fenylowych. Sklejka szalunkowa sprawdza się także w kryzysowych warunkach – przy narażeniu na urazy mechaniczne oraz wysoką temperaturę urazy mechaniczne oraz różnice temperatur – dzięki zastosowaniu kilkunastu warstw. Poszczególne forniry łączą się ze sobą, budując funkcjonalną strukturę. Wyróżniamy dużo wersji sklejki szalunkowej, w zależności od metody klejenia (np. półwodoodporna, nieszlifowana), struktury powłok lub typu materiału. Należy też pamiętać, że nie każda sklejka nadaje się do użycia w ekstremalnych warunkach, dlatego musimy dobrze dopasować jej formę.

Sklejka szalunkowa – kompleksowe materiały niezbędne na budowie

Sklejka szalunkowa to nieoceniona pomoc przy budowie domów, stropów oraz podestów. Jest ona materiałem wspierającym technologię tzw. lanego betonu. Jest tworzywem występującym powszechnie – używana także do tworzenia systemów szkieletowych. Może być użyta wielokrotnie, co oznacza spore oszczędności. Sklejka szalunkowa to podstawa wyposażenia każdej firmy budowlanej. W Polsce funkcjonują podmioty specjalizujące się w dzierżawie sklejki szalunkowej, nie musimy więc posiadać własnych materiałów. Bez problemu możemy więc łatwo otrzymać profesjonalne elementy budowlane.

Nasze dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]