Domy w technologii zrębowej – budowa domów z bali

W tym miejscu dowiesz się, jak zamówić budowę domów z bali

Domy wznoszone w technologii zrębowej, czyli mówiąc inaczej domy z bali, cieszą się zwiększającą się popularnością. Są budowane coraz częściej i stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych domów murowanych. Domy tego rodzaju wznosi się z wykonanych z drewna bali, które układa się w dość charakterystyczny sposób. To stara technika wznoszenia domów, którą doceniliśmy znowu.

Budowa domów z bali: cechy charakterystyczne takich domów?

Rosnąca nieustannie popularność takich domów nie wzięła się znikąd. Przede wszystkim domy budowane w tego rodzaju technologii wyglądają naprawdę ładnie. Do tego w ich wnętrzu panuje niezwykła atmosfera, za sprawą której mieszka się w nich bardzo dobrze. Drewno to całkowicie naturalny izolator cieplny. Oznacza to, że domy z bali nie wymagają wykonywania zajmującego mnóstwo czasu i naprawdę drogiego ocieplenia. Są o wiele cieplejsze niż domy murowane, które nierzadko generują znaczne straty ciepła. Jeżeli tylko domy z bali będą właściwie konserwowane, przetrwają w świetnym stanie całe lata. Koszt ich wykonania naprawdę nie jest zbyt wysoki, co sprawia, że też pod tym względem konkurują one z innymi technologiami. Domy z bali najczęściej spotkać można na terenach górskich i na Suwalszczyźnie. Nie znaczy to jednak, że nie są obecnie popularne także w innych rejonach Polski. Bale są odpowiednio przygotowywane, w efekcie czego są odporne na działanie wilgoci oraz innych czynników atmosferycznych. To właśnie dlatego domy budowane z bali mogą być spotykane we wszystkich rejonach Polski.

Budowa domów z bali: pomoc profesjonalisty jest konieczna

Decydując się na dom z bali, powinno się zadbać, aby zarówno stworzenie projektu, jak i realizację prac budowlanych zlecić profesjonalistom specjalizującym się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wówczas można być pewnym, że dom zostanie zaprojektowany i wybudowany prawidłowo, a podczas użytkowania nie wyjdą na jaw niepożądane niespodzianki.

Nasze dane:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]