Ekologiczne domy drewniane i ich zalety

Dowiedz się, gdzie zamówić domy drewniane Małopolska, wejdź na http://tinyurl.com/h4g97z4

Jeszcze nie tak wcale dawno temu wielką popularnością wśród Polaków cieszyły się domy murowane. Budowano na obszarze Polski domy z pustaków kształtem przypominające zwykłe pudełka. Obecnie wiemy już, że nie są to korzystne rozwiązania. W związku z tym coraz chętniej decydujemy się na domy z drewna w klasycznym stylu. Wzorowane na tradycyjnym góralskim budownictwie mają naprawdę ogrom zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od wielu lat postrzegane są jako ekologiczne. Z czego to wynika? Przede wszystkim drewno to surowiec odnawialny. Mnóstwo drzew rośnie wprawdzie naprawdę wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzone są właśnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest stuprocentowo biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim żadne toksyczne odpady, które wpływałyby niekorzystnie na środowisko naturalne. W domach z drewna nie wykorzystuje się materiałów syntetycznych. Z uwagi na świetne właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, aby takiego typu budynek ocieplić. Nie jest stosowana również papa. W konsekwencji domy z drewna w najmniejszym stopniu nie wpływają na obniżenie kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają plusy?

Domy tego typu doskonale komponują się z naturalnym otoczeniem. Doskonale wyglądają w sąsiedztwie wysokich i niskich gór oraz wiejskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje doskonałe samopoczucie tym, którzy wprowadzili się do takiego domu. W domach wybudowanych z drewna panuje odpowiedni poziom wilgotności powietrza. Jest ono także doskonale natlenione. Domy drewniane doskonale nadają się dla alergików, astmatyków i osób borykających się z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe i bardzo piękne. Z całą pewnością zasługują na to, aby podjąć decyzję o ich budowie.

Nasze dane:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]