Elewacyjne płytki klinkierowe

Płytki elewacyjne to prosty sposób na odmianę wizerunku konkretnego domu. Są wszak niezwykle tanie, zaś ich położenie nie wymaga przekształceń konstrukcyjnych – nic zatem dziwnego, że ostatnimi czasy to akurat one stają się najpopularniejszym surowcem używanym przy remontach. Jakie więc płytki elewacyjne znajdziemy na rynku? Które modele w konkretnym przypadku będą najkorzystniejszym wyjściem?

Cegłopodobne płytki elewacyjne

To najlepsze zastępstwo dla cegły licówki – nie tylko są od niej dużo mniej kosztowne, ale również prostsze przy zakładaniu. Dobre cegłopodobne płytki elewacyjne są naprawdę solidne – doskonale znoszą upływ czasu i nie straszne im są pleśnie lub woda.

Płytki elewacyjne wykonane z kamienia

Są trochę droższe od płytek cegłopodobnych, ale wytrzymują dłużej oraz okazują się wytrzymałe na pęknięcia. Płytki elewacyjne wyprodukowane ze skały szczególnie dobrze sprawdzają się w obiektach wzniesionych we współczesnym stylu.

Zalety płytek elewacyjnych

Montaż płytek elewacyjnych nie stanowi większego problemu – z uwagi na to lokatorzy domów jednorodzinnych często sięgają po nie podczas prac wykończeniowych. Następną zaletą tego materiału są niewielkie koszty – dzięki nim zmiana wizerunku elewacji okazuje się o wiele mniej kosztowna, niż w przypadku pozostałych metod.

Ile wydamy na płytki elewacyjne?

Koszty kupna płytek elewacyjnych są różne i zależą zwłaszcza od surowca, w oparciu o który zostały wykonane. Na metr kwadratowy płytek ceramicznych wydamy około 20 zł, jednak te wykonane z kamienia mogą osiągać cenę nawet stu złotych.