Elewacyjne płytki klinkierowe

Coraz częściej na elewacjach polskich domów możemy zauważyć płytki klinkierowe. Nie powinno to jednak zaskakiwać – szczególnie, jeśli przypomnimy sobie najważniejsze zalety tego materiału. Jak udowadnia doświadczenie lokatorów domów, którzy zdecydowali się na ten surowiec, płytki z opisywanego surowca są zarówno tanie i wytrzymałe, ale też niezwykle bezproblemowe w czyszczeniu.

Płytki klinkierowe – zalety

Płytki klinkierowe często okazują się bardziej wytrzymałe niż inne surowce stosowane do elewacji budynków – zwłaszcza, jeśli mowa o drewnie. Zwykle są też znacznie mniej kosztowne, co na pewno docenią osoby z ograniczonym budżetem.

Płytki klinkierowe – konserwacja

Kolejną zaletą płytek klinkierowych okazuje się bezproblemowość ich czyszczenia – niewiele się brudzą, a częste czyszczenie ogranicza się wyłącznie do zastosowania zwykłej myjki parowej. Nie potrzebują również szczególnych zabiegów konserwacyjnych, co w naszym kraju jest szczególnie istotne.

Płytki klinkierowe – jak kupować?

Miejmy na względzie, iż płytki klinkierowe dostępne są w rozmaitych modelach, jednak nie wszystkie nadają się do montażu na dworze – jeśli więc zamierzamy położyć je na ścianach domu, koniecznie dowiedzmy się, jakie jest ich zastosowanie. Płytki tego rodzaju wytwarza się również w wersjach podłogowych i ściennych, a te ostatnie wykazują nieco niższą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne.

Płytki klinkierowe – jak kłaść?

Powierzchnia, na której położone będą płytki klinkierowe musi być równa oraz pozbawiona spękań. Bardzo istotne okaże się również jej oczyszczenie i zastosowanie właściwego, zapewniającego wytrzymałość spoiny, kleju.