Izolacje przeciwwodne – kiedy je stosować?

Wilgoć jest ogromnym zagrożeniem dla naszego budynku. Z tego względu tak istotne jest zrobienie izolacji przeciwwodnej, bo ta ochroni go przed niekorzystnym wpływem wody znajdującej się w ziemi. W niektórych przypadkach wystarczające będą izolacje przeciwwilgociowe, lecz kiedy dom wybudowany jest na gruncie bez ujścia wody deszczowej, potrzebne okaże się wykonanie izolacji przeciwwodnej. Jej wykonanie zaleca się też, jeżeli dom zlokalizowany jest na terenie niżej lustra wody. Istotne będzie, by woda nie uszkadzała obiektu w wyniku naporu na jego mury. Jakie więc rodzaje izolacji przeciwwodnych wyróżniamy? I w końcu – komu powierzyć wykonanie izolacji przeciwwodnej?

Rodzaje izolacji przeciwwodnych

Rozpoznajemy trzy typy izolacji przeciwwodnych. Jeden rodzaj to izolacje przeciwwilgociowe, które wykonywane są, jeśli nie ma dużego zagrożenia wynikającego z obecności wody. Jeżeli natomiast wilgoć okazuje się dużym kłopotem, powinniśmy postawić na jeden z dwóch innych rodzajów izolacji. Średnie stosuje się przede wszystkim na terenach z podłożem zwartym, gdzie nierzadko zbiera się wilgoć. Izolacje ciężkie są zaś stosowane na obszarach, na których panuje duże prawdopodobieństwo pojawienia się podtopień – te izolacje muszą charakteryzować się dużą wytrzymałością i zabezpieczać dom także przed mocno napierającą wodą.

Jaka firma wykona izolacje przeciwwodne

Jak nietrudno stwierdzić, odporność izolacji przeciwwodnych rzutuje na bezpieczeństwo ludzi znajdujących się w domu. Dlatego powinniśmy przemyśleć wybór firmy, która je założy. O jakich czynnikach zatem musimy wiedzieć szukając firmy, która zrobi izolacje przeciwwodne? Najistotniejsze na pewno będą kwalifikacje jej specjalistów – dobrze zatem sprawdzić, jak długo świadczy podobne usługi i jak opisują ukończone przez nią projekty wcześniejsi kontrahenci.