Jakie jest zastosowanie szalunków?

Jeśli chcesz nabyć szalunki Kraków, koniecznie odwiedź stronę

Szalunki to to forma mająca charakter tymczasowy, którą w zdecydowanej większości przypadków wykonuje się z desek. Może ona być wykonana również z drewnianych płyt, które wykonana z drewna odznaczającego się słabszą jakością. Nie brak jest firm, które decydują się na zrobienie szalunku z elementów metalowych, ale tego typu postępowanie nie jest zbyt częste. Deskowanie – bo właśnie tak inaczej nazywane są szalunki – powoduje, że mieszanka, która została wylana, zyskuje wymagany kształt. Szalunki usuwa się dopiero po zastygnięciu mieszanki. Z pomocą szalunków można też skutecznie wesprzeć zbrojenie, które zostało wykonane do czasu, kiedy wylana mieszanka ostatecznie stwardnieje.

Szalunki – jak się je wykonuje?

Wszystkie konstrukcje z wykorzystaniem betonu robi się na budowie w odpowiednich formach, czyli właśnie szalunkach. W pierwszym etapie prac niezbędne jest wykonanie szalunku, który potem zostaje wypełniony solidnie dobraną mieszanką betonu. W niektórych przypadkach niezbędne jest wykonanie zbrojenia. Układa się je przed wylaniem betonowej mieszanki. Szalunki usuwane są dopiero wówczas,gdy mieszanka mocno zwiąże. Zazwyczaj niezbędne jest do tego od mniej więcej dwóch do nawet czterech tygodni. Szalunki wykonuje się na przykład w przypadku fundamentów, betonowych kolumn ogrodzeń i sufitów z żelbetonu. Cechują się jak widać bardzo dużym zastosowaniem, a budowa bez nich nie przebiegałaby tak sprawnie.

Szalunki – jakie elementy potrzebne są do zrobienia szalowania?

Do wykonania szalowania niezbędna jest sklejka szalunkowa. Niezbędne są także profesjonalne podpory oraz dźwigary. Nieraz zdarza się, że niewielkie przedsiębiorstwa budowlane nie dysponują własnym systemem szalunkowym. W takim wypadku rozwiązaniem jest skorzystanie z wypożyczonego sprzętu, który posiadają w swojej ofercie firmy specjalizujące się w dostarczaniu zakładom budowlanym dźwigarów, mocowań i sklejki.

Nasze dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]