Kilka słów o ich profesjonalnym montażu rusztowań

Chyba każdy z nas przynajmniej kilka razy w życiu natknął się na rusztowania. Te interesujące konstrukcje stosuje się powszechnie w budownictwie. Dzięki nim możliwe jest wykonywanie prac na dużych wysokościach bez narażania swojego zdrowia oraz życia. Z jakich części zbudowane są rusztowania? Gdzie dokładnie się je stosuje?

Montaż rusztowań: budowa oraz możliwości ich wykorzystania

Rusztowania zbudowane są ze słupów nośnych, które mają przebieg pionowy i żerdzi o przebiegu poziomym, które są solidnie przytwierdzone do słupów nośnych. Mogą być przybite, przykręcone i przywiązane. Na żerdziach układane są pomosty. W rusztowaniach mających prostą konstrukcję w roli pomostu stosowana jest na ogół zwykła deska. W przypadku tych nowoczesnych rusztowań, pomost wykonany jest z metalowych prefabrykatów, których waga jest bardzo mała. Jeszcze jakiś czas temu dostępne były powszechnie rusztowania zrobione z rur stalowych. Odznaczały się one jednak naprawdę dużą wagą. Aktualnie rusztowania są najczęściej zrobione z aluminium. Aluminium ie ma zbyt dużej wagi, a jednocześnie jest naprawdę nadzwyczaj mocne. Rusztowania stosuje się głównie w budownictwie. Powszechnie spotykane są rusztowania elewacyjne, które wykorzystywane są w czasie prac obejmujących modernizację świątyń, zabytków i budynków użyteczności publicznej. Obecnie rusztowania stosuje jednak także przemysł chemiczny i energetyczny.

Montaż rusztowań: wsparcie profesjonalnej firmy

Kiedy potrzebne jest rusztowanie, dobrze jest postawić na usługi firmy, która tego rodzaju konstrukcje wypożycza. W zdecydowanej większości przypadków montuje, a następnie demontuje rusztowania. Cena za tego rodzaju usługi zawsze wyliczana jest indywidualnie. Wpływ na nią ma chociażby metraż rusztowania, czas, na jaki chcemy je wynająć i to, czy ma zostać przeprowadzony montaż oraz demontaż.