Kontener na gruz – kiedy może się przydać?

Mnóstwo odpadów nie wolno wyrzucać do pojemników komunalnych. Chodzi tu zwłaszcza o te, które wytwarzamy w trakcie wszelkiego typu remontów, opróżniania strychu bądź piwnicy czy odśnieżania. Śmieci takie jak gruz, stare meble, fragmenty stolarki otworowej lub podłogowej, ziemia lub elementy gumowe powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera podstawionego na czas przeprowadzenia prac. Jak go zamówić? Który spośród oferowanych typów kontenera będzie w naszym przypadku najlepszym wyborem?

Kontenery na gruz – typy i objętość

Szukając kontenera, warto skoncentrować się przede wszystkim na jego objętości. Jeśli ta okaże się zbyt mała, zwyczajnie nie pomieszczą się w nim wszystkie śmieci wytworzone podczas prac. Jeżeli z kolei wybierzemy za duży kontener, wydamy więcej niż to konieczne – wszak cena wynajmu jest zależna m.in. od jego wielkości. Największe kontenery na gruz i inne śmieci mają pojemność dochodzące do kilkunastu m3. W większości prac remontowych całkowicie wystarczy zamówić kontener o pojemności 6 metrów sześciennych – bez problemu zmieścimy w nich gruz, zdemontowane okna i ościeżnice, a także zdjęte panele podłogowe czy skute płytki ceramiczne.

Kontener na gruz – jak go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wynająć od firmy zajmującej się transportem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu działają nie tylko w dużych miastach, takich jak Lublin czy Kraków, ale także w małych miejscowościach. Firma dostarcza kontener w określone miejsce. Kontener należy zapełnić w ustalonym w umowie okresie. Jeśli przekroczymy termin, właściciel kontenera może nałożyć kolejne opłaty. Po zapełnieniu wynajmujący odbiera od nas kontener wraz z zawartością, która później trafia do legalnej utylizacji.