Mieszkania w Katowicach – które najpopularniejsze?

Rynek mieszkań w Katowicach oraz pozostałych miejscowościach Górnego Śląska trochę różni się od innych miejsc Polski. W odróżnieniu od nich, dość niewiele osób jest zainteresowana mieszkaniami od dewelopera. Naprawdę często kupowane są zaś lokale z drugiej ręki. Rzadko także składa się wnioski o pomoc w kupnie mieszkania, a to także odróżnia ten region na tle pozostałych. Jak więc wygląda sektor mieszkań w tym regionie? Jakie mieszkania w Katowicach szczycą się szczególnym zainteresowaniem?

Nie tylko nowe – mieszkania w Katowicach

Jak już wspomnieliśmy, największym uznaniem cieszą się na Górnym Śląsku mieszkania z drugiej ręki. Jak łatwo stwierdzić, powodem takiej sytuacji okazują się względy finansowe – mieszkanie z drugiej ręki kosztuje aż dwa razy mniej niż mieszkania w Katowicach proponowane przez dewelopera. Oczywiście mowa o lokalach w tych samych dzielnicach, o zbliżonej powierzchni.

Gdzie szukać mieszkania w Katowicach?

Na rynku wtórnym najwięcej anonsów dotyczy zwłaszcza Bogucic czy Piotrowic. Najmniejsze kwoty zapłacimy za mieszkanie na Szopienicach, na których koszt zakupu jednego metra oscyluje w okolicach dwóch i pół tysiąca zł. Najbardziej kosztowne okazują się zaś Brynowo oraz Dąb, gdzie ceny przewyższają czasem 5000 zł za jeden metr. Szczególnie dużo deweloperskich lokali jest zaś budowanych w okolicach ulicy Mikołowskiej oraz Śródmieścia.

Anonse mieszkań w Katowicach zainteresowani wyszukują na rozmaite sposoby. Najbardziej trafioną droga okaże się z pewnością wejście do sieci, ponieważ to w wyszukiwarkach dostępnych w sieci czeka na nas najwięcej anonsów kupna-sprzedaży.