Nawierzchnioizolacje dachów

Przed rozpoczęciem jesieni powinniśmy pamiętać o uszczelnieniu poszycia. Nieodpowiednio serwisowany dach może okazać się przyczyną sporych problemów w okresie zimowym – przecieka i powoduje znaczne straty temperatur. Na szczęście przygotowanie poszycia przed zimą nie sprawi obecnie nam żadnych problemów – w sklepach znajdziemy wszak nowoczesne nawierzchnioizolacje, które zdają egzamin nawet w ekstremalnych sytuacjach. Które to produkty? Jak wybrać nawierzchnioizolacje odpowiednie do naszych oczekiwań? Przygotowaliśmy garść porad.

Jak uzupełnić ubytki nawierzchnioizolacją?

Niekiedy duża konserwacja poszycia nie jest niezbędna – wystarczy jedynie załatanie ubytków, które powstały wskutek wpływu zjawisk atmosferycznych. Warto wtedy sięgnąć po nawierzchnioizolacje plastikowe, które świetnie sprawdzą się do uzupełniania różnego rodzaju szczelin lub pęknięć. Takie środki zdadzą egzamin również przy uszczelnianiu mocowań przy oknach bądź kominie. Ich plusem jest w szczególności prostota aplikacji i solidność – bez problemów znoszą deszcz i chłody.

Które nawierzchnioizolacje zastosować do całkowitego przebudowania dachu?

W sytuacjach, gdy jedynym rozwiązaniem będzie wymiana poszycia, należy wybrać specjalne preparaty asfaltowe. Wiele z nich nie potrzebuje nakładania na gorąco, co znacznie ułatwia nam zadanie. Są wśród nich nawierzchnioizolację odporne na wodę i światło słoneczne – dzięki temu zabezpieczają dom przed złymi czynnikami pogodowymi oraz gwarantują jego lokatorom stuprocentowe bezpieczeństwo.