Nie lekceważ sprawdzenia mieszkania przed odbiorem

Decydując się na kupno mieszkania od dewelopera nie należy zapominać o odbiorze technicznym. Jest to jeden z ważnych etapów zakupu wyśnionych „czterech kątów”, który chroni nas przed całym mnóstwem niemałych problemów. Czym jest odbiór techniczny? O czym nie można zapomnieć?

Sprawdzenie mieszkania przed odbiorem – dlaczego jest tak ważne?

Odbiór techniczny mieszkania opiera się dokładnym potwierdzeniu zgodności realizacji budowy mieszkania z umową, która została podpisana z deweloperem. Uwagę trzeba zwrócić także na to, czy mieszkanie jest zgodne z projektem, polskimi standardami oraz przepisami prawa budowlanego. Odbiór techniczny nieruchomości służy przede wszystkim kontroli czy w mieszkaniu nie są obecne rozmaite usterki i wady konstrukcyjne. Na skutek sprawdzenia mieszkania wykryć można najróżniejsze mankamenty wykonanych robót. Do tych występujących najczęściej zalicza się: odpadający od ścian tynk, zaburzenia poziomu ścian, nierówne wylewki, elektrykę wykonaną w nieprawidłowy sposób, a nawet odpadające tapety. Wymienione usterki sprawiają, że w mieszkaniu przeprowadzić trzeba wiele nadprogramowych prac, które naprawdę często generują ogromne koszty, a przy tym odsuwają w czasie możliwość zamieszkania w lokalu.

Sprawdzenie mieszkania przed odbiorem – sprawdź usługę specjalistów

Aby mieć pewność, że stan techniczny zakupionego lokalu zgadza się z umową deweloperską, planem architektonicznym i obowiązującymi na terenie naszego kraju regulacjami, powinniśmy zdecydować się na pomoc profesjonalnych firm, które prowadzą działalność w sposób w 100% niezależny. Zatrudniają one ekspertów rewelacyjnie znających się na pracach o charakterze budowlanym i remontowym. Sprawdzenie mieszkania pod względem poprawności wykonania prac nie zajmie tego rodzaju osobom mnóstwa czasu, a jednocześnie wykonywane jest to z największą dokładnością. Decydując się na ich pomoc mamy pewność, że mieszkanie będzie rzetelnie sprawdzone, a najmniejsze defekty – zidentyfikowane.