Nieruchomości w Katowicach – znajdź je online

Sektor nieruchomości w Katowicach podobnie jak w pozostałych miastach rośnie bardzo dynamicznie. Na tle innych regionów GOP wyróżnia jednak to, że dość mało popularne są mieszkania od dewelopera – ludzie z tego regionu dużo częściej wybierają lokale z drugiej ręki. Z uwagi na fakt, iż w aglomeracji katowickiej mieszka mnóstwo osób, warto przeanalizować starannie tamtejszy rynek nieruchomości. W Katowicach działa kilkadziesiąt biur nieruchomości, zaś zebrane dzięki nim dane okazują się ważnym źródłem informacji o preferencjach ludzi tego miasta.

Które nieruchomości w Katowicach są najpopularniejsze?

Ze względu na ogromną ilość mieszkańców, najchętniej kupowane nieruchomości w Katowicach to rzecz jasna lokale w wielkiej płycie – szczególnie te z drugiej ręki. Gdy chodzi o lokale użytkowe, szczególnym uznaniem szczycą się te zlokalizowane w śródmieściu i dzielnicach z największą populacją. Ceny metra kwadratowego zwykłego mieszkania z drugiej ręki wahają w okolicach trzech i pół tysiąca PLN, natomiast nowego – około pięciu.

Wybierz odpowiednie nieruchomości w Katowicach

Do paru lat osoby chcące sprzedać lub kupić nieruchomości w Katowicach wybierały głównie na usługi specjalistycznych pośredników. Dziś zwykle wchodzą do internetu, gdzie działają portale, na których można opublikować anonse na temat nieruchomości w Katowicach. Ich dobrą stroną jest tak spora ilość ofert, jak i funkcjonalność – interesujące nas anonse znajdziemy dzięki nim bez najmniejszych trudności.