Nowoczesny projekt Twojego domu

kliknij

Budowlane style sprzed lat powoli tracą entuzjastów, a ich miejsce zajmują zdecydowanie nowocześniejsze projekty. Mimo, że mnóstwo domów buduje się nadal w oparciu o projekty rodem z tamtej dekady, to wiele osób decyduje się na nowoczesne projekty domów – jak więc je odróżnić? Gdzie szukać źródeł ich popularności? Czemu opłaca się na nie postawić?

Jak powstały nowoczesne projekty domów?

Nowoczesne projekty domów tworzone są pod wpływem różnych stylów. Większość architektów nie ukrywa oddziaływania XX-wiecznych architektów pracujących w Niemczech oraz Niderlandach. Jeśli przyjrzymy się wielu współczesnym realizacjom, znajdziemy wpływy dzieł twórców związanych z Bauhausem lub pokrewnymi kierunkami.

Czym wyróżniają się nowoczesne projekty domów?

Najważniejszą cechą nowoczesnego budownictwa możemy uznać minimalizm i unikanie zbyt dużej ilości detali. Nowoczesne projekty domów koncentrują się na kształcie i wyłącznie on nadaje domowi konkretny charakter. Ogromną wagę przykłada się również do materiałów – najczęściej używa się zwykły cement, spore okna lub deski.

Gdzie warto postawić na nowoczesne projekty domów?

Wbrew pozorom, nowoczesne projekty domów zdadzą egzamin również poza granicami miejskich dzielnic willowych. Tylko umiejętności architekta wpływają na to, czy konkretny dom będzie nawiązywał do wyglądu okolicy. Warto wziąć pod uwagę typ dominującej tam zabudowy, a potem podjąć działania, by umieścić w projekcie niektóre z występujących często dodatków.

Nasze dane:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]