Odbiór mieszkania od developera nie musi być trudny

To już. Akurat odbierasz mieszkanie od developera. Jesteś w emocjach – nietrudno więc nie pamiętać o starannym sprawdzeniu nowego mieszkania. To błąd, gdyż wady, jakich nie zauważysz teraz będziesz zobowiązany usunąć we własnym zakresie. Dobrze wiedzieć o tym jeszcze podczas sporządzania kontraktu i wyznaczyć z góry termin odbioru mieszkania i formę, w jakiej developer powie ci, iż możesz już na nie zerknąć. Dowiedz się, co należy wówczas sprawdzić i kogo rada będzie niezbędna.

Kto pomoże przy odbiorze mieszkania od developera?

Wyszukanie wszystkich wad mieszkania może okazać się sporym wyzwaniem dla osób, które nie znają się na w tej dziedzinie. Warto oprócz tego nadmienić, iż zazwyczaj niezbędny do tego będzie specjalistyczny sprzęt i kwalifikacje umożliwiające jego używanie. Dlatego, chcąc ułatwić sobie odbiór mieszkania od developera warto skorzystać z porady specjalisty. W naszym kraju funkcjonuje obecnie mnóstwo przedsiębiorstw, które za opłatą dokładnie zmierzą lokal oraz znajdą możliwe usterki.

Odbiór mieszkania od developera – co później?

Jeśli przy odbiorze mieszkania od developera ujawnione zostaną niedoskonałości, możesz dochodzić ich usunięcia. Nie zapominaj, że po zauważeniu usterki musisz powiedzieć o niej developerowi maksymalnie w ciągu miesiąca w formie, którą ustaliliście wcześniej. Jeśli zaś mieszkanie jest zgodne z ustaleniami, możecie spisać akt notarialny. O tym także warto pamiętać zawczasu i w umowie stwierdzić, kiedy maksymalnie może się to odbyć.