Ogrodzenia klinkierowe

Ogrodzenia klinkierowe są w naszym kraju często spotykane. Posiadają dużo dobrych stron – doskonale wyglądają, są wytrzymałe na częste w naszym kraju chłody, uszkodzenia mechaniczne oraz wpływ wilgoci. Są również stosunkowo tanie – zwłaszcza, jeśli wspomnimy charakterystyczną dla nich długowieczność i niewielkie koszty eksploatacji. Z jakimi surowcami jednak będą się świetnie komponować? Które ozdoby dobrać, aby ogrodzenia klinkierowe prezentowały się świetnie?

Deski łączą się z ogrodzeniami klinkierowymi

Wyraźne kolory cechujące ogrodzenia klinkierowe szczególnie dobrze łączą się z drewnem. Świetnym rozwiązaniem okaże się połączenie konstrukcji klinkierowej z wykonanymi z drewna sztachetami. Ogrodzenie tego typu dobierzemy do domów o klasycznym wyglądzie, ale też tych nowocześniejszych.

Żelazo w ogrodzeniach klinkierowych

Kolejnym chętnie wybieranym sposobem jest połączenie ceramiki i żelaza. Bez względu na to, czy będą to kute ręcznie ogrodzenia, czy to dostępne w markecie budowlanym detale, jesteśmy w stanie tak nadać naszej posesji niepowtarzalny charakter, na co zwrócą uwagę w szczególności mieszkańcy wsi.

Jak pielęgnować ogrodzenia klinkierowe?

Ogrodzenia klinkierowe nie wymagają wprawdzie częstej pielęgnacji, ale chociaż raz w sezonie warto wygospodarować na nią nieco czasu. Zbierający się na ścianach klinkierowych płytek brud bez trudu usuniemy z wykorzystaniem myjki ciśnieniowej, zaś ich wytrzymałość zwiększymy dzięki środkom zmniejszającym nasiąkliwość.