Okna skrzynkowe znów popularne

W tym miejscu zamówisz okna skrzynkowe

Okna skrzynkowe utożsamiamy w szczególności z zabytkowymi obiektami. Nierzadko zauważyć je można w zabytkowych kamienicach, starych chałupach oraz pałacach. Dziś są one wytwarzane przede wszystkim z myślą o założeniu w takich budynkach, bo użycie skrzynkowych okien wymagane jest przez urzędników. Warto przy okazji zaznaczyć, iż z uwagi na ich walory wizualne coraz częściej montowane są również we współczesnych obiektach. Szczególnie, że obecne wersje są tak samo wydajne, co okna wykonane starymi sposobami. Jak jednak wyglądają okna skrzynkowe? Z czego są wytwarzane?

Konstrukcja okien skrzynkowych

Określenie okien skrzynkowych nawiązuje do ich konstrukcji. Zbudowane są z dwóch skrzydeł, pomiędzy którymi jest powietrze. Jest to swego rodzaju izolator, który zabezpiecza wnętrze przed zimnem. Okna skrzynkowe w wiekowych budynkach nierzadko dzielone są na czworo elementów – te górne, mniejsze skrzydła są otwierane osobno i przed laty służyły do wietrzenia wnętrz. Taka konstrukcja najlepiej zda egzamin w budynkach zabytkowych – chociażby domach z czerwonej cegły.

Produkcja okien skrzynkowych

Okna skrzynkowe, tak jak pozostałe typy, powinny być wyprodukowane z odpowiedniego materiału. Dotąd najczęściej wybierano sosnę czy modrzew, lecz od niedawna ich producenci wykorzystują również gatunki egzotyczne. Drewna takie jak przykładowo meranti są bowiem dużo bardziej odporne na działanie wilgoci, wiatru i ekstremalnych temperatur.

Nasze dane:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]