Panele podłogowe – jak rozpoznać najlepsze?

Panele podłogowe są chętnie kupowane przez Polaków. Nie może to rzecz jasna dziwić – szczególnie, jeśli pod uwagę weźmiemy ich liczne dobre strony. Panele podłogowe są bowiem niedrogie, a mnogość sprzedawanych wzorów powoduje, iż wszyscy wyszukamy panele pasujące do konkretnego wnętrza. Jak pokazują statystyki sklepów, Polacy kupują je chętniej niż wykładziny, a z uwagi na niewysokie koszty, również od parkietów dębowych. Przed kupnem konkretnego modelu powinniśmy jednak dowiedzieć się, czy spełni nasze oczekiwania.

Klasy ścieralności paneli podłogowych

Najistotniejszym cechą paneli podłogowych jest ścieralność – to od tego zależne jest, ile lat posłużą. Oznacza się ją z wykorzystaniem klas ścieralności, a te symbolizują liczbę obrotów szlifierki, po których panel się uszkodzi. Panele podłogowe z klasą ścieralności AC1 i AC2 powinny być zakładane wyłącznie w niezbyt często używanych pokojach. Do pokoju dziennego lub korytarza należy kupić natomiast modele z klasą co najmniej AC3 – pamiętając rzecz jasna, iż najsolidniejsze będą te określone jako AC5.

Montaż paneli podłogowych

Panele podłogowe są tak często kupowane też ze względu na prostotę ich położenia. Mimo że ich położenie będzie mniej skomplikowane niż podłogi, należy wiedzieć, że wymagane są do tego właściwe kwalifikacje. By zyskać gwarancję, iż panele będą właściwie ułożone, powinniśmy powierzyć to dobrej ekipie – zwłaszcza, gdy wcześniej nie zakładaliśmy paneli lub nie mamy odpowiednich narzędzi.