Podpory stropowe i ich zastosowanie

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. W jaki sposób są używane? Kiedy warto wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – typy i ich zastosowanie

Pośród szalunków odróżniamy deskowania do wykopów, ścienne oraz podpory stropowe. Ten ostatni wariant używany jest do podtrzymywania stropów – z pomocą tego tymczasowego elementu konstrukcyjnego można zalać strop cementem i odpowiednie jego uformowanie. Ważną rolę pełnią także stoliki szalunkowe oraz drewniane dźwigary – niezastąpione w czasie prowadzania prac budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wykonane ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję ustawiania wysokości, dzięki czemu można je stosować w rozmaitych sytuacjach. Zwykle na rynku dostępne są podpory o zakresie od 160 do 300 cm albo od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – wiodący producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się znaczną trwałością, są też proste w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są ogromne. Pośród czołowych producentów warto wymienić podpory Peri, szalunki Altrad, a także moduły produkowane przez firmy Olan, Pionart czy Hunnebeck. Na specjalną uwagę zasługują podpory Peri wyróżniające się doskonałą jakością, przemyślaną strukturą oraz prekursorskimi rozwiązaniami. Podpory stropowe Peri są przystosowane do używania nawet w najtrudniejszych warunkach. Aktualnie wiele firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie systemów szalunkowych – atrakcyjne ceny sprawiają, że usługi te zyskują na popularności. Wynajęcie podpór stropowych to również oszczędność czasu.

Nasze dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]