Popularne domy drewniane – o projektach domów góralskich

Projekty domów góralskich. Wystarczy kliknąć tu, aby skorzystać z umiejętności fachowców

Architektura góralska charakterystyczna jest dla Podhala. Wyodrębniła się w połowie XIX stulecia. Od samego powstania budziła zachwyt i bardzo duże zainteresowanie. Dokładnie tak samo jest teraz, ponieważ nie brakuje osób, które decydują się na budowę domów drewnianych. Najbardziej popularne są te z bali, które idealnie sprawdzają się w roli zarówno domów całorocznych, jak i sezonowych.

Projekty domów góralskich – z jakiego powodu domy wykonane z drewna są tak lubiane?

Domy wykonywane z drewna cieszą się obecnie ogromną popularnością. W dużej mierze wynika ona z niezwykłej urody tego typu posesji. Zachwycają one precyzją wykonania. Drewno to materiał nadzwyczajnej urody. Jeśli o to chodzi, nie dorówna mu żaden inny materiał budowlany. Do tego nieruchomości te charakteryzują się niezwykłym mikroklimatem, który w sposób naprawdę korzystny wpływa na nasze zdrowie. To właśnie dlatego domy drewniane polecane są głównie osobom chorującym na astmę, alergię i innego rodzaju problemy z układem oddechowym. A jak wyglądają domy góralskie wybudowane w tradycyjnym stylu? Cechą typową jest rzecz jasna dwuokapowy dach. Świetnie jest, jeżeli pokryty jest on gontem. Ze względu jednak na niemałe ceny tego materiału, osoby decydując się na dom w tradycyjnym stylu góralskim nierzadko stawiają na inny rodzaj krycia. Kolejną cechą są okna mające mały rozmiar i wysoka, kamienna podmurówka. Taras, weranda oraz ganek to też elementy typowe dla domów w tradycyjnym stylu podhalańskim. Początkowo styl góralski wyróżniał się jeszcze licznie umieszczanymi zdobieniami. Na początku minionego stulecia zaczęto jednak stosować ich coraz mniej.

Projekty domów góralskich – postaw na wsparcie fachowca

Stawiając na dom w tradycyjnym stylu góralskim, powinno się postawić na usługi biura architektonicznego, które specjalizuje się w opracowywaniu projektów budynków właśnie w tym stylu. Tylko wtedy można być pewnym, że projekt zostanie wykonany odpowiednio, a wszystkie typowe elementy tradycyjnego stylu będą uwzględnione.

Nasze dane:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]