Pręty i wałki nierdzewne

Więcej o wałku nierdzewnym

W architekturze szczególnie istotna jest solidność używanych surowców. To dlatego budowlańcy tak chętnie sięgają po stal nierdzewną – jest to wszak materiał naprawdę solidny, a przy tym stosunkowo lekki. Spore znaczenie mają też jej względy estetyczne – dodatek chromu sprawia, że doskonale sprawdza się także jako surowiec do detali zewnętrznych. Ze stali nierdzewnej produkuje się najróżniejsze elementy, lecz najczęściej stosowane są wałki. Czemu wałek nierdzewny jest tak ceniony w budownictwie? Do jakich celów służą takie produkty?

Wałek nierdzewny – atuty

Jak już nadmieniliśmy, wałek nierdzewny jest chętnie wybierany przez budowlańców głównie ze względu na jego wytrzymałość. Produkowany jest z domieszką chromu, co powoduje, iż nie koroduje także przy stałej styczności z opadami. Poza tym większość wyrobów tego typu jest wytrzymała na działanie szkodliwych związków, dzięki czemu mogą być wykorzystywane nawet w najcięższych sytuacjach.

Gdzie stosuje się wałki nierdzewne?

Ze względu na wielką wytrzymałość, wałek nierdzewny wykorzystywany jest w najróżniejszych zastosowaniach. Pręty tego typu często stosowane są w architekturze, ale zastosowanie tych produktów nie sprowadza się tylko do tego. Są stosowane również w motoryzacji, meblarstwie oraz innych gałęziach gospodarki. Pręty i wałek nierdzewny bywają również używane przez inżynierów hydrotechniki – styczność z wodą nie przyspiesza wszak ich korozji.

Nasze dane:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]