Profile aluminiowe – kiedy się je wykorzystuje?

Glin jest zaliczany do najchętniej wykorzystywanych w architekturze surowców. Do jego atutów należy przede wszystkim niedużo gęstość, która sprawia, iż wyprodukowane z niego części nie są ciężkie – zaś to pozwala na wyprodukowanie mnóstwa różnorodnych konstrukcji. Ma jednak pewną wadę – bez domieszek nie jest bardzo wytrzymałe, z tego względu w architekturze raz pozostałych gałęziach przemysłu wykorzystuje się przede wszystkim jego mieszanki, które charakteryzują się sporą wytrzymałością przy zachowanej niedużej masie. W architekturze najczęściej wykorzystywanymi częściami są pręty i profile aluminiowe. Do czego więc dokładnie się je stosuje?

Popularne zastosowania profili aluminiowych

Profile aluminiowe to doskonały surowiec do wykonywania mobilnych konstrukcji. Z ich zastosowaniem buduje się na przykład wiaty handlowe czy imprezowe, mobilne sceny, a także stoiska targowe. Na zainteresowanie nimi w największej mierze rzutuje ich nieznaczna masa i wytrzymałość, lecz też łatwość budowania konstrukcji oraz fakt, iż bez problemu możemy osiągnąć dzięki nim wymagany wygląd. Umożliwiają to nowoczesne metody czyli malowanie proszkowe, które sprawia, że profile aluminiowe mogą być malowane farbą o każdym odcieniu na długi czas, gdyż naniesiona w ten sposób warstwa jest wytrzymała na zarysowania.

Kiedy również sprawdzają się profile aluminiowe?

Obok konstrukcji przenośnych, profile aluminiowe są stosowane także w innych dziedzinach. Doskonale sprawdzają się jako elementy różnego typu urządzeń, pojazdów oraz sprzętu dla aktywnych. Profile aluminiowe są też wykorzystywane przez konstruktorów w armii, przy budowie przeszklonych budynków, w produkcji ogrodzeń oraz poręczy, a także w transporcie samochodowym. Dobrze także wspomnieć, że profile aluminiowe są często wykorzystywane przez przedsiębiorstwa produkujące sprzęt elektroniczny i AGD.

Nasze dane:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]