Projekty budowlane – to musisz wiedzieć

więcej o projektach budowlanych

Ciężko wyobrazić sobie istotniejszą inwestycję niż budowa domu. Powinniśmy przy tym wiedzieć, iż nie jest to proste zadanie, zaś największe problemy wiążą się z dopełnieniem różnych urzędowych spraw. Najpierw należy uzyskać pozwolenie na budowę – a będzie wydane, gdy okażemy projekt budowlany. Dokument powinien zostać stworzony przez architekta, zaś jego treść ustalają odpowiednie przepisy. Co więc musi zawierać? Zachęcamy do lektury naszego poradnika.

Projekty budowlane – wymogi

Najważniejszą częścią projektu budowlanego jest plan zagospodarowania działki. Plan powinien zostać opracowany na mapie w skali 1:500 podpisanej przez geodetę oraz posiadać rozmieszczenie dotychczasowych i planowanych budynków , a także instalacji elektrycznych i kanalizacyjnych. W planie zagospodarowania muszą być zawarte również informacje o punkcie składowania śmieci, układzie roślin i ogrodzeniu. Projekty budowlane muszą też posiadać projekty budowanych domów i nierzadko także oświadczenia firm dostarczających wodę, gaz i prąd. W szczególnych sytuacjach niezbędne okaże się również zawarcie wyników testów geologicznych.

Projekty budowlane – czemu tak ważne?

Jak już napisaliśmy, projekty budowlane będą niezbędne do tego, by otrzymać pozwolenie na budowę. Pamiętajmy, że nasza budowa powinna odbywać się według strategii określonej w tym projekcie, zaś wszelkie niedopatrzenia mogą być powodem jej niezatwierdzenia.

Nasze dane:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]