Projekty domów góralskich – powrót drewna

Projekty domów góralskich. Zobacz, kto je wykonuje

Drewniana zabudowa przez lata była wypierana przez domy murowane. Obecnie jednak zaobserwować można to, iż ich popularność stopniowo się zwiększa. Rzecz jasna nie jest tak bez powodu – domy drewniane posiadają bowiem mnóstwo plusów. Najistotniejszym okazuje się z pewnością styl – pasują zarówno do willowej, jak i rustykalnej zabudowy. Istotne okazuje się również to, że domy drewniane są przyjazne dla przyrody, bowiem są budowane tylko z odnawialnych materiałów. Drewno potrafi także pochłaniać promieniowanie pochodzące od telewizorów i oczyszczać powietrze, a to powoduje, że ich mieszkańcy wydajniej sypiają oraz dbają o układ oddechowy.

Najpopularniejsze projekty domów góralskich

Najpopularniejszym rodzajem domów z drewna są oczywiście te przypominające tatrzańską zabudowę. Często budowane są z bali, a sposób ich wykończenia nawiązuje do twórczości Stanisława Witkiewicza. Rzecz jasna znajdziemy również projekty domów góralskich, które tworzone są w nowoczesnym stylu. Nierzadko także widuje się projekty domów góralskich, które łączą różne stylistyki – na przykład elementy murowane. To sprawia, że projekty domów drewnianych bez obaw można zamówić także, kiedy chcemy wybudować je poza Tatrami.

Kto wykona projekty domów góralskich?

Nie zapominajmy, że na wygodę mieszkania w domu góralskim wpływa w szczególności projekt, w myśl którego jest wzniesiony. Z tego względu decydując się na podobne wyjście, dobrze obejrzeć dotychczasowe projekty twórcy i przeczytać, co sądzą o nim poprzedni kontrahenci. Istotne jest, aby w jego portfolio było sporo projektów domów góralskich – dzięki temu zyskamy pewność, iż nasze zlecenie zostanie odpowiednio zrealizowane i trafi w nasze potrzeby. Przy wyborze dobrze też dowiedzieć się, czy projektant współpracuje z firmą, która wzniesie obiekt – w ten sposób wszystko skończy się szybciej.

Nasze dane:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]