Projekty domów szkieletowych – ekologiczne i ekonomiczne

Chcesz sprawdzić, kto sporządza projekty domów szkieletowych? Koniecznie zajrzyj tutaj

Domy szkieletowe, jak łatwo stwierdzić, wznoszone są na szkielecie. Jest on zrobiony z drewna i tworzą go bale oddalone od siebie o mniej więcej 0,5 m. Drewno musi uprzednio rzecz jasna zostać odpowiednio oporządzone – wykorzystuje się po to środki antypleśniowe, przeciwko owadom oraz przeciwwilgociowe. Najczęściej wykorzystywanym gatunkiem jest świerk, który przed użyciem musi być dokładnie sezonowany i strugany ze wszystkich stron. Do szkieletu przytwierdzane są płyty, a między nimi umieszcza się ogniotrwałe surowce termoizolacyjne – jak między innymi wełna szklana. Dlaczego jednak warto wybrać projekty domów szkieletowych? O czym powinniśmy pamiętać przy wyborze projektanta?

Projekty domów szkieletowych – atuty

Inwestorzy, dla których najważniejszy jest czas budowy, z pewnością będą zadowoleni z faktu, iż projekty domów szkieletowych gwarantują jej łatwe zakończenie. Zwykle są one bowiem wznoszone zaledwie w trzy miesiące, a poza fundamentami roboty nie są zależne od czynników atmosferycznych. Decydując się na projekty domów szkieletowych zyskujemy również pewność, iż do ogrzewania budynku będzie zbędna spora ilość ciepła, co w połączeniu z ich trwałością powoduje, iż ceny użytkowania są dość niskie. Powinniśmy wiedzieć także o tym, że drewniane domy szkieletowe okazują się pod każdym względem przyjazne dla środowiska.

Projekty domów szkieletowych – jak znaleźć architekta?

Podczas wyboru architekta najważniejsze są na pewno projekty domów szkieletowych, jakie zrealizował do tej pory. Aby dowiedzieć się, czy jego styl projektowania nam się podoba, należy jedynie odwiedzić jego stronę i przejrzeć jego uprzednie realizacje, a jeśli się nam one spodobają – skontaktować się z twórcą, celem ustalenia dalszych detali projektu. Nie należy zaś sugerować się tylko ceną wzniesienia domu – to bowiem inwestycja na wiele dekad.

Nasze dane:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]