Rodzaje piaskowca elewacyjnego

Piaskowiec elewacyjny to materiał szeroko stosowany na ulicach i skwerach. Dominuje nie tylko jako element wykończeniowy w środku pomieszczeń, ale też na fasadach. Co tak naprawdę przesądza o jego popularności? Zweryfikujmy to.

Do czego używany jest piaskowiec elewacyjny?

Piaskowiec elewacyjny jest niesamowicie popularnym surowcem stosowanym podczas budowy lokali mieszkalnych oraz ich ścian zewnętrznych. Można go nabyć w różnych barwach – od białego, przez różowy aż po czerwony. Poszczególne rodzaje piaskowca różnią się od siebie odcieniami, fakturą i rodzajem – wyróżniamy płytki płaskie, faliste, błyszczące, o łamanych krawędziach. Niektóre rodzaje piaskowca mienią się delikatnym blaskiem, dzięki użyciu mieszanek kwarcytu. Dlatego piaskowiec świetnie pełni rolę dekoracyjną – w mieszkaniach, na posesjach i jako element okładzinowy. Jest idealnym surowcem na podjazdy, grille, a nawet dekoracyjne podmurówki.

Piaskowiec elewacyjny jest doskonały w najtrudniejszych warunkach

Zasadniczą cechą piaskowca jest jego ogromna odporność na szkodliwe czynniki atmosferyczne. Płyty okładzinowe są w stanie wyglądać pięknie przez nawet kilkadziesiąt lat. To kamień w 100% naturalny, który opiera się działaniu ekstremalnych temperatur, deszczu i będzie stanowić ogromny atut dla naszej posesji. Na rynku występuje wiele wariantów płyt elewacyjnych z piaskowca – zarówno tych wydobywanych w Polsce, jak i zagranicznych.