Wiele stosowanych obecnie rusztowań to wersje nie do przenoszenia. Są one przydatne przede wszystkim w czasie robót remontowych – umożliwiają wejście także na najwyższe kondygnacje rewitalizowanego budynku. Nierzadko jednak rusztowania tego typu okazują się nie tylko niepotrzebne, ale także nie oferują odpowiedniej swobody pracownikom. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem z pewnością okaże się zastosowanie rusztowań jezdnych. Jak jednak skonstruowane są tego typu rusztowania? Które surowce stosowane są do ich tworzenia i dlaczego? Kiedy powinniśmy wypożyczyć rusztowania jezdne i jak wybrać firmę, która nam je udostępni?
Rusztowania aluminiowe jezdne – konstrukcja
Najistotniejsza okazuje się waga rusztowań jezdnych. Nie mogą przy tym być za kruche, bo to mogłoby sprowadzić zagrożenie znajdujących się na nich ludzi. Dlatego najczęściej wykorzystywane są rusztowania aluminiowe jezdne – gwarantują duży stopień zabezpieczenia pracowników, a jednocześnie są na tyle lekkie, że ich przesuwanie nie sprawia żadnych kłopotów. Istotnymi częściami rusztowań aluminiowych jezdnych są oczywiście koła, bo te umożliwiają łatwą zmianę położenia konstrukcji. Takie rusztowania mogą być stosowane w rozmaitych celach – na przykład podczas prac remontowych czy mycia okien.
Rusztowania aluminiowe jezdne – jak wybrać ekipę?
Powinniśmy przy tym wiedzieć, iż rusztowania aluminiowe jezdne najczęściej przyjeżdżają na miejsce złożone. By mieć pewność, iż ich wykorzystanie okaże się komfortowe, warto wybrać firmę, która wypożyczy rusztowania, a także je fachowo zamontuje. Na takie rozwiązanie dobrze zdecydować się także z uwagi na to, że specjaliści z takiej firmy zamontują rusztowania aluminiowe jezdne w dowolnym kształcie. Okaże się to szczególne istotne dla klientów stosujących rusztowania aluminiowe jezdne w nietypowym celu – między innymi jako element dekoracji w sztuce.