Sklep internetowy z produktami dla wentylacji

Duchota, grzyby w mieszkaniu albo zaparowane szyby – właśnie w ten sposób daje o sobie znać niesprawna wentylacja. Podobne symptomy naprawdę często zauważają lokatorzy domów, gdzie ostatnio wstawiono nowe okna – łatwiej się teraz zamykają, a woda oraz gazy nie są w stanie od tej pory wydostać się z domu. Co zatem zrobić, by zapewnić sobie idealną wentylację?

Wentylacja – jak działa?

Jak większość czytelników doskonale wie, wentylacja ma za zadanie wyprowadzenie z mieszkania zużytego powietrza oraz wtłoczenie zamiast niego świeżego. Jest to szczególnie ważne, bowiem w starym medium obecne są szkodliwe zarazki, roztocza i pleśnie.

Jaką ilość powietrza musi wtłoczyć wentylacja?

Fachowcy twierdzą, że objętość przepompowanego w ciągu sześćdziesięciu minut medium powinna odpowiadać wielkości pokoju. Należy też pamiętać, że wszyscy mieszkańcy zużywają wtedy około 30 metrów sześciennych medium.

Wentylacja – jak jest zrobiona?

Najistotniejszymi elementami każdego tego rodzaju systemu są przewody wentylacyjne, za pośrednictwem których medium dostaje się z dworu do danego domu. Ważną rolę odgrywa też nawiewniki – by wentylacja odpowiednio funkcjonowała, powinniśmy zamontować je na wysokości dwóch metrów, bo dzięki temu chłodne powietrze będzie mogło zmieszać się z medium już ocieplonym.

Wentylacja z oszczędzaniem ciepła

Sposobem pozwalającym zaoszczędzić nieco energii z wydalanego z domu medium może być wymiennik. Ile można dzięki takiemu urządzeniu odzyskać? Wpływ na to ma jego konstrukcja i temperatura na zewnątrz – droższe rekuperatory mają wszak większe możliwości.