Lata problemów z drogami w Polsce szczęśliwie już się skończyły, a my możemy poruszać się po dobrze utrzymanych jezdniach. W ogromnej mierze jest to niewątpliwie efekt dobrego wykonania, jednak najistotniejsze są surowce, z których dziś buduje się drogi. W odróżnieniu od tych stosowanych przed laty, współczesne materiały także po latach zachowują swoje zalety, sprawdzając się we wszystkich warunkach. Jakie jednak surowce najczęściej stosują dziś budowniczy dróg?
Drogi z powierzchnią asfaltową
W roli nawierzchni dróg specjaliści stosują dziś innowacyjne surowce, które często nie okazują się dobrze znanym asfaltem. Jedną z nich jest Safegrip, który spełnia różne funkcje – jest nawierzchnią, a przy tym izoluje dolne poziomy od deszczu. Jego położenie nie sprawia najmniejszych trudności oraz nie wiąże się z koniecznością wykorzystania wysokiej temperatury. Z uwagi na to, że nie pęka, jest używany w rozmaitych miejscach – od ścieżki rowerowej aż po główne jezdnie.
Co na piaszczyste drogi?
W przypadku ścieżek dla rowerzystów poza miastem lub ścieżek w parkach asfaltowa niewierzchnia nie zawsze zdaje egzamin, bo ciężko dostosować ją estetycznie do naturalnej okolicy. Na szczęście dostępne są techniki, które umożliwiają ich umocnienie. Najefektywniejszą wśród nich jest Stabicol CE, bo po aplikacji z wodą utwardza ziemię i pozwala uniknąć jej rozsypywaniu. Jest to jednocześnie technika w stu procentach ekologiczna, a ziemię możemy potem zastosować drugi raz.